PROSTOTA a MINIMALISMUS

Zářijový List z Kamenaček  /11.9.21/

Současný ťing: PROSTOTA A MINIMALISMUS

POZOR! Jen pro jednoduché bytosti!

A co teď - číst či nečíst?

Jan Vojáček: „Jsme společnost balastu. Vrstvy odpadu zakrývají to prosté.“

Všimli jste si někdy, že to prosté tady je? Že jsme to my sami? Že když to objevíme v sobě, najdeme to všude? Ale jak se dostaneme k sobě - autem, vlakem, letadlem …?

* JE TO PROSTÉ! STAČÍ NĚKOLIK DECHŮ: nádech nadechuju - výdech vydechuju;  ná - dovnitř - vý ven; ná hluboce - vý pomalu; ná klidně - vý lehce; ná s láskou - vý s vděčností; ná -s pokorou - vý s úlevou; ná - vý JSEM …  JÁ - JSEM …  JÁ - JSEM …

Hrajte si s dechem, prožívejte a opakujte (třeba jen pár minut - méně je více!)

„Sama se sebou, uvnitřněná, bdělá a čistá, rozsvícená. Světlo … jen světlo … ztrácím se v něm, prázdnoto Bytí - co vlastně jsem?“

* JE TO PROSTÉ! STAČÍ VYJÍT ZA HUMNA. Příroda je prostota, naservírovaná přímo pod nosem. Co je třeba udělat? Ponořit se do ní. Zastavit se. Otevřít se. Zmlknout. Dýchat. Vnímat. Být. Očima se ukotvit v tom, co duši nejvíc „zasáhne“. Zakořenit v kráse. Vtisknout ten vjem do srdce. Rozšířit jej do celého těla, přesáhnout do prostoru a splynout s ním … Klid, vděčnost, důvěra … prosté, přirozené, samozřejmé - vždycky TO tady bylo, je a bude … JÁ - TO - JSEM!

Děkuji, Paní má, na nebesích, že ve mně přebýváš, mlčíš a bdíš. Přítomnost prostinkou vždycky mi dáš, za lásku nejčistší nic nežádáš …“

* JE TO PROSTÉ! STAČÍ VĚDĚT, kudy vede cesta domů (k sobě = k bytí) a vracet se tam co nejčastěji. JÁ JSEM. Žádné další dekorace. Psychologická mysl, která s námi tak mistrovsky „točí“, je jenom tady - ve 3D. Jde o podmíněnou, nepatrnou entitu v nekonečném vědomí, která začne mizet, jakmile jí přestaneme věnovat pozornost. Mějte „po ruce“ metodu -„svoji“  úchvatnou vizi - která „tyranku“ spolehlivě vyzkratuje!

„Nenápadná květinko, něžně modrá pomněnko, na pozadí mysli půvab tvůj si vysním, pokaždé když procházím korzem hnusu vezdejším ...“ (Přijímám = všechno je v pořádku).

Vizualizujte tak dlouho, až mysl převálcujete vnitřním pocitem jistoty, že jste pracovník světla - navzdory všemu!

* JE TO PROSTÉ! STAČÍ. Jak praví mistr zkratky Zdeněk Svěrák: „Zbytečné slovo je zbytečné.“ Proto neplýtvejme slovy ani ničím jiným. Je to zbytečné.

Zdraví Jana a Vladimír    (další stránky: https://www.sec-zeman.cz/galerie-akci-2021/)