Lednový ťing 24    Lednový ťing na seminář. 

 

I. UVEDENÍ, připomenutí pozapomenutého

*I sváteční přání ukazují, že všicni toužíme po spokojenosti. Co se tím ovšem myslí – to je u každého jiné (bohatství, vztahy, zdraví, klid respekt …). Kolik úhlů pohledů na spokojený život, tolik variant spokojenosti. (Zde obr úhlů pohledů na 6 - 9)...

 Spokojenost je evoluční nástroj. My jej zkušenostně odhalujeme a užíváme kvantovou jógou („kvantové“ je moderně současné; „jóga je dávnověké poznávání procesů žití praxí). Kvantování je mylně spojováno jen s novou fyzikou. Má však blíž k pradávným „čarodějným“ metodám - pronikání do podstaty, úsilí o vytváření podmínek ke klidu,vyváženosti, spokojenosti (cestou poznávání, zdraví, hojnosti…). Ve snaze být nápomocní, k tomu nabízíme i poznámky na setkáních přátel – seminářích.

* Semináře Kamenačky jsou jen příležitostí ke kontaktům, k předávání i získávání vzájemné radosti. Nečekejte od nich nic převratného. Snad jen rozšíření toho, co už víte nebo cítíte, o jiné úhly poznání  („aha“). Semináře mají jen připomenout směr a na každém jedinci je, k čemu se z připomenutého přichýlí. Úhly a varianty se mění.

* Novoročmí příval rad a předsevzetí by nám neměl přikrýt to podstatné:  MY nejsme činitelé, ale nástroje. Činitelem je božství v nás jako průmět přírodních evolučních vlivů, který nás vede k činům. Poznáváním kvantové jógy tak nacházíme vyváženost a spokojenost žití. Kvantování je prastará cesta, založená na niterné (gnostické) zkušenosti, bez opisování a střádání „mouder z venku“.

* Opakovaně zmiňujeme:Nikdy NEJSME, nemyslíme ani nečiníme „ojedinělí“, SAMI.“ Existujeme (vědomím i tělem) jako součást skupiny vlivů energo – informačních proudů z minula i současna. Ani bůh – Stvořitel nepůsobí sám (3D lineárně, ojediněle, singulárně. I On je součástí svazku – kosmických evolučních tvůrčích sil v proudu lásky. Vnímejme jeho vlivy jako očistu – jsme stále omýváni jeho láskou.

* Vnímáme také překážky, nástrahy a svody k obavám - strachům zanikající materialistické 3D epochy (rozdělování, přetlačování, bojování, závisti, nenávisti). Sice nás znepokojují, ale jsou už mimo naše pole Innejtbez vlivu na nás. Zrušme jejich působení tak, že je „odsouváme dopryč“ a dál na ně nemyslíme („vnímám tvoje názory a snahy, ale nemohu s nimi souhlasit. – Přijímám je, ale současně je odsouvám mimo můj proud mysli, kterým působím dovnitř i ven…“).  Takových negativních vlivů, bránících vývoji, je mnoho.  Jejich škleb sice může rušit, znepokojovat, ale nemůže působit. Předstíráním objektivity se pokouší svádět nás z cesty ke Stvořiteli. Je třeba si uvědomit, že se k nim řadí i „materialistická věda.“ Ambicí „nahradit Stvořitele“ dává podnět k „vědeckému zkreslování“ vývoje  lidstva. I část vědy tedy usiluje o devastaci citovosti lidí. Přitom cit, citovost a soucit jsou významné evoluční nástroje - podstatné vývojové vibrace.

* Všechno, co prožíváme, jsou lekce. Snažme se vytvářet (prožívat) radost a vyváženost. Rosteme řešením lekcí, ne jejich obcházením. Tento základní princip evoluce platí obecně, nejen na osobnost člověka. Vyřešená lekce nás posune, nevyřešená ne a vrací se, dokud nedojde k jejímu naplnění. Nezabývejme se bezvýznamnostmi, ty nás jen odvádějí od řešení. Učme se gnosticky, tj. poznávání opakovaným prožitkem. Ne školně-vědním spekulativním opisováním a biflováním („vědecké“ práce a vědecké hodnosti). Věda, založená na prioritě hmoty a potlačující duchovno, usiluje o převzetí role božství a tím programuje zánik.

 

   II. CVIČENÍ – náměty a inspirace

* Chybný je výklad, že naše „cvičení“ je jen svalové („jsem po práci unavená, nemohu už cvičit“). Jenže kvantové cvičení je duchovní, svalové aktivity jsou jen pomocné. I když míříme k Duchu, vycházíme z citlivých interakcí myšlenek a buněk těla.

* Přestože víme, že Vy toto už dávno víte, přijměte několik ťingů – námětů a sledujte je pod jinými úhly. Mnohé je v nich ještě skryto. Když se přichýlíme k Duchu (Stvořiteli), hruď se nám naplňuje procítěním láskyplné radosti. Prožijme ji i v dobrém hovoru a vizích do nitra. (Následující upravujte na „svoji pusu“.)

   1* Příklad prvního ranního kontaktu, dále i v průběhu dne: „Zdravím, milá Inejt, drazí v Duchu. Vnímám, jak mi naplňujete hruď… – Díky, odpoutávám.“ Opakováním bude zážitek v hrudi jasněji sílit, neboť procítěné myšlenky jsou (po odpoutání) programem. Hovor do nitra je významný.

   2* Bojíš se něčeho – někoho? Zobraz si to jako „škleb obludy za sklem, mimo tvoji bublinu“ /pole/. Nemá to na tebe žádný energetický vliv, neboť je to MIMO tvé pole! Není proč se bát, nezaháčkuj se myšlenkami.

   3* Cyklické opakování - příklady účinků: večer překrojte napříč stroužek česneku, zalijte vodou a ráno nalačno pomalu popíjejte. Pro jednou nic nezjistíte. Když vytrváte týden či dva, uvědomíte si nárůst imunitní odolnosti – střádáte přírodní účinné antibiotikum (bez odéru z pusy). Cítíte se odolnější. Podobný princip je obsažen v denním protahovacím cvičení… Nedřete se příliš, cílem je jen laskavé a jemné poplkání s buňkami (právě z nich je „slepen“ celý náš majestát). Vytrvalé opakování má pro svalovinu podstatný význam, stejně jako slovní připomínání si základních životních pravd (afirmací). Při pravidelnosti se mění v účinný fyziologicky kvantový nástroj. Kvantujeme soustředěným myšlením, bez nadbytečných forem. Soustředění, procítění a odpoutání (z pole Innejt) se stává účinným a efektivním kvantovým „měničem.“

   4* Aktivujte láskyplně a jemně buňky svaloviny ještě „pospávajícího vnitřního dítěte.“ Při protahování si broukejte a povídejte (jinak zní vibrace z hlavy, jinak z hrudi). Vnitřní vjemy vibrací tónů mají aktivační sílu. Jednou to nestačí. Je třeba to cyklicky opakovat a tak vzestoupit nad 3D.

   5* Mnozí nemohou ráno jen – tak začít protahovat a aktivací čistit buňky (výmluva je hned „po ruce)“. Určitá vnitřní kázeň a pravidelnost je cestou k úspěchu a spokojenosti. Třeba někdy najdete i chvilku k intimní procházce a popovídání… Vstupte do trávy v parčíku nebo v přírodě (bosí či obutí) a dětskou prostotou kontaktujte ten kousek země „Děkuji, milá travičko, díky zemi, že mohu skrze vás přijímat váš klid, sílu a že i vy tak přijímáte mne. Jsme jedno.“ – Je to legrační a nedůstojné vzdělaného dospěláka? Odsuňte naučené deformace, oddělující vás od přirozenosti. Návrat k prosté „dětské čistotě“ je podmínkou.

   6* Příklad: součástí ČK „Plující oblaka“ jsou afirmace pro čtverec:- volím – opakuji svoje naučené varianty, ale ověřte si, jak různé jsou vibrace, když čtvercem: 1) „mluví“ hlava; 2) „mluví“ hruď. Naučené afirmace obměňte, např.: Jsem zdraví, já jsem (síla, bystrost, úspěšnost). Jsem v tom všem a to vše je ve mně…“

* To nové v kvantovém přístupu je svoboda osobní VOLBY, nikoli jen opisování a papouškování.

* Cvičíme to či ono proto, že v životě hledáme svoji SPOKOJENOST (vyjádři si v sobě, co tím myslíš).

* Takto přirozeně vzniká operativní, neformální stálé kvantování, namísto běžného myšlenkového šumu.

* Buďme iniciativní  a  přetvářejme. Schéma je: 1) alfa; 2) jasný záměr; 3) procítění uskutečnění; 4) odpoutání.

 

   Takové je užitečné kvantování, pomáhající řešit drobnéprovozní“ potíže žití. Zásadní, dlouhodobou pomoc poskytne denní kvantová meditace (má charakter modlitby), například podle níže uvedeného schématu (lze měnit). Ujasni si okruhy, které chceš dlouhodobě ovlivňovat a vlož je do svazku záměru – např. „recyklace osobnosti“ k úpravě, kontrole a korekcím. * Pro tento příklad jsem volil 3 okruhy: 1/ z vědomí: (myšlení, city, intuice, paměti); 2/ z vitálních oblastí: (plicní, srdečně-cévní, niterní a mozkové); 3/ z drah vodivosti: (nervové, výživové /krevní/, soucitné /duchovní/). To jsem vložil do obvyklé struktury meditací:

* „Otvírám program recyklace. K úpravám, kontrole a seřízení do něho Vkládám (z ad1) své myšlení, cítění, intuice a paměti k úpravě, kontrole i opravám, děkuji; Vkládám (z ad2) vitální struktury plicní, srdečně – cévní, niterné a mozkové k úpravě, kontrole a sestavení, děkuji; vkládám (z ad3) dráhy nervové, výživové a soucitné k úpravám, kontrole a seřízení. Děkuji, vnímám, že už to nastaloodpoutávám.

Uvedené ťingy mohou být podnětem k zachování známého rámce,individuální náplní (někdo potřebuje řešení kontaktů v rodině, jiný řeší zdravotní potíže…). Volit musí iniciativně každý sám.  Je to stejně nekonečné a objevné jako pohled do hvězdné oblohy… Při zachování rámce buďme tvůrčí. Opisování nestačí. 

Srdečně  Vladimír    - (prosinec 23)