ŤINGY LEDEN 2023

ŤINGY Z KAMENAČEK - leden 2023:          O VYVAŽOVÁNÍ.        Ťing = částice – semeno… Nutno  nejen číst, ale i rozvíjet a vzklíčit… Ťing není návod, ale podnět. Návod si musí vytvořit každý pro sebe sám!  (Rozesíláme jen přihlášeným zájemcům.)

* Když na mne doléhají potíže z okolí, rozvíjím odvahu vracet se k počátku a být SÁM v SOBĚ. Hovorem se sebou samým nacházím řešení potíží (tj. kontakt s dítětem ve mně). Odvaha hovořit se sebou samým je PÉČÍ O DUŠI, starostí o vlastní pramen, který mi byl dán. Stvořitel je ve mně i ve všem kolem – jen mu někdy nerozumím a nevidím jej (ve  3D vnímám, z MD je sdělení). Požádám pak do sebe - a poděkuji. Nacházím, co je ve mně a poznávám i to, co je mimo mě.

* Cestu „do sebe“ (do duše) začínejme vnímáním ozvů (reakcí) těla (hmoty). Inteligence buněk (Innate), vložená do mne v počátku, je součástí mé Duše, a tím i částí Ducha… Přestože vnímáme a užíváme psychologické termíny ve 3D, můžeme ponorem do sebe také poznávat odlesky MultiD.

* Náš svět, který prožíváme, je rozsahem i hloubkou určen naším vědomím. Osobnost utváří vědomí („program“) + tělo („nástroj“ k uskutečňování). Vědomí je ohniskem (středem) člověka a obsahuje mnohé (vnímání, myšlení, cítění, vyjadřování, paměť…). Při kvantování bychom měli respektovat vyváženost myšlení (mysli) a konání (těla). To také tvoří obsah našich cvičení, které je dlouhodobým, trpělivým procesem přetváření sebe, ne nárazovou akcí.

* Uskutečňování našich předsevzetí a plánů podmiňuje naše odvaha k proměnám osobnosti. Doporučujeme zaměřovat se na postupné vyvažování všech prožitků představou motivu VAH v soběVáhy symbolizují dualitu základních vlivů, které utvářejí celý kosmos, entropie (chaosu-neurčitosti) a organizace (uspořádanosti-řádu systému). Uveďme příklad: uplácáme „hrad“ z písku, tj. příklad organizace zrnek. Vítr a déšť způsobí přeměnu „hradu“ v neurčitou hromádku zrnek, tj. příklad vlivu entropie – neurčitosti, neuspořádanosti. Obě veličiny se stále vyrovnávají.

* Také rozvoj naší osobnosti je organizací; vlivy, které náš vývoj narušují (lenost, nechuť…), představují entropii. Jejich vlivy působí jako korekce evoluce jak v kosmu, tak i v osobnosti. Tato polarita ovlivňuje a udržuje vše, co ve vesmíru existuje. Toto napětí mezi póly je zdrojem rozvoje osobnosti i problémů. Pokud dokážeme celý systém člověka vyvážit, představuje to stabilitu, ale nevyvíjíme se. Rovnováha musí být dynamická (stále proměnná, nic není „nafurt“).

* Aplikujme tato (zdánlivě) nezáživná moudra do praxe žití. Třeba si uvědomujme, jak vyvážené máme vnímání a myšlení, vztah mezi citem (srdcem) a logikou (mozkem). Anebo si sem dosaďme více aktuální vztah zdraví a nemoci… Je mnoho takových oblastí i způsobů řešení. Spory o převažující významnosti mozku nebo srdce jsou nemoudré, obou je třeba v dynamické (proměnné) rovnováze osobnosti, která osciluje kolem středu.

* Několik námětů pro denní praxi: - Hledejme a prožitkem nacházejme svoje nástroje k vyrovnávání nestability (nemoci, nezdarů, zmaru…). Například užitím vize světla, dechů, přijímáním /i nelibého/. Také to, co se egu jeví nelibě, je pro celek potřebné – jen tomu nyní nerozumíme a proto to odsouváme mimo „své já“.

1) Vize SVĚTLA vyrovnává. (Milá Inejt, drahý Duchu, požaduji, aby moje indispozice byly vyrovnávány vizí světla …) Vizi světla umístím do problémových (nemocných) částí těla, opakovaně prožívám a odpoutám s poděkováním

2) DECHY prožívám jako klidné, harmonické, šumivé udžájí… Nádech, – a VYDECHUJI šum problémovým místem.

3) BOLAVÉ místo si vizualizuji a sdělím Inejt: „Zdravím, milá Duše, drahý Duchu, přijímám s respektem (toto) bolavé místo a nechávám je rozplynout v mojí lásce. Jsem částí boha a mám se rád  i s touto bolestí.. Děkuji…“.

4) ŘÍKÁM SI a vnímám: „Ve vizi se s radostným úsměvem dotýkám dlaní (paprsků) Stvořitele, dotyk vnímám v hrudi. Požaduji, aby můj kontakt s druhými lidmi působil jako jiskra do jejich světla poznávání a vyrovnávání potíží. Děkuji“.

5) „Přijímám všelijaké „smolné schválnosti entropie“ k rozpuštění v mé síle. Mám Stvořitele v sobě. Mám se rád, děkuji“. (Přetrhne se tkanička, zadrhne zip… když pospíchám… moje síla je moc, která mne přerůstá „… no a co“…).

* Takto si sami vytvářejme nebo dočasně přijímejme další afirmace (=platí dlouhodobě) a záměry (=platí teď). Netřeba opisovat od druhých ani se bát změn v odkazech tradic, ale ctít je. Víra a čistota vědomé mysli je nosná. V mém myšlení se projevuje bůh ve mně. Jsem s ním v kontaktu hovorem do nitra. (Vraťte se k prvnímu odstavci.)

* Přejme „všemu a všemproměnnou vyváženost libého (co chceme) i nelibého (čemu nyní nerozumíme) v následných časech!

Vladimír 2. 1. 2023   (další viz https://www.sec-zeman.cz/ - šuplík 2,3 Jany, krabice Vladimíra aj. - změny galerie/program…)