ŤINGY leden - 2

ŤINGY ZE Semináře leden-2 Kamenačky 14. 1..     (Ťing je podnět, ne návod. Rozvíjej jej v sobě.)

* Význam sobotního setkání 35 přátel na Kamenačkách nespočíval v tom, co jsme slyšeli či cvičili, ale v přátelských kontaktech a jejich ozvu v nitru každého. Pohodová atmosféra byla hodnotou, pro kterou stálo za to přijít a zúčastnit se.

*Některé příliš teoretické projevy (organizace, entropie) vyzněly do jednoduchého, pro těžké chvíle žití použitelného závěru: „Když držíš řád, řád podrží tebe. (Tvůrčí síla vyváží neuspořádanost).

*Je mi někdy nelehko, zmateně a těžko? Nehledám pak řešení ve „skákajícím hejnu opic“ -  v mysli. Místo toho volím opakovanou udyjánu. Ne jednou ani dvakrát. Dělám ji 9x v šesti verzích různých ásán (myslím, že je to 54x) – „opičky“ se seřadí a čučí…Sestavil jsem si říkánku (svoji mantru: 1,2,3, my jsme bratři, 1,2,3….).

*Na rozdíl od dříve učené jógy s „neměnnými“ postupy (a „podle koho?“) nám kvantové přístupy i v józe (jako v „přijaté zátěži“) umožňují vlastní rozvoj obsahu i postupů. Učme se být tvůrčí. Každý (singulárně) vnímáme jinak. Netřeba jen nehnutě ležet či sedět, nacházejme svoje možnosti i v dynamickém žití. (Intimní chvilku a uvolnění můžeme zažít na WC či v koupelně a kvantovat tam, je-li kolem rušno.)

*Postupně si zvykejme i na to, že začínáme „vystupovat z linearity“ žití. Že nemůžeme žádný záměr očekávat s jistotou (jediná pevná stálost je změna), ale jen s možnou pravděpodobností, která obsahuje vlivy „mimo naši působnost“.

*Sobě i jiným sdělujme to, co je jiskrou do světla poznávání. (Někdy se nám mimoděk vloudí do slov i opak toho.) Tak vlastně hovorem se sebou utváříme – formulujeme – jedno kvantum za druhým… Pro dobré kvantování je nutné mít dobře nastavenou mysl, formy, polohy… jsou možné, avšak druhořadé.

*Když jsem „rozjetý“, „čin mudra“ mi pomůže zlepšit kontakt s Tvořivým zdrojem a „uzemnit“ mě, stejně tak různé jiné polohy. Preferujme však lyrickou (citovou, necílenou) stránku cvičení. Necvičme proto, abychom napodobováním dávných Indů ukájeli své ego. Cvičme, abychom získali citový odraz v hrudi (či jinde) jako „naplnění – vlnku“.

Přijďte zase „pobejt“, ale neznásilňujte svoje chtění. Vzpomínky na seminář jako ťingy posíláme i těm, kteří se nemohli nebo nechtěli zúčastnit (zhodnotí si  každý sám – jsme singulární). V únoru se „na shledanou“ v houfu těší

Jana a Vladimír       (Tento i předchozí texty i Rekondice Poděbrady, Luhačovice rozevřete na str.

https://www.sec-zeman.cz/ / Šuplík Jany 1 – 2 - 3 / a Krabice Vladimíra/…