Seminář leden - texty 14.1.2023

1. seminář leden – texty     K zaměření HAIKU:  I KDYŽ JÁ SVŮJ ZADEK UŽ JEN TĚŽCE ZVEDÁM,

TAK PŘESTO - JÁ SE NEDÁM, NEDÁM A NEDÁM.   (autor neznámý, interpret František Pátek)

 

*Přestože většinu dále uvedených ťingů už dobře znáte, vliv entropie je „pokryl prachem.“ Ten je třeba čas od času odfouknout- očistit. Ve stránkách máme preambuli:  *„Požehnaná je každá lidská bytost, která hledá boha jako Tvořivou Sílu. Jakýmkoliv způsobem a jakýmkoliv náboženstvím. Zejména  pak neodsuzuje jiné hledající, kteří mají stejné zaměření lásky jako my“. Podobně vyzní:  *„JE JEDNO, co čteme, posloucháme či sledujeme. VÝZNAMNÝ je OZEV (otisk) toho v naší mysli. Procházíme různými fázemi života a jejich prožitek (otisk) utváří naše vnitřní prostředí, které v nás ovlivňuje proměny buněk podobně, jako jarní atmosféra ovlivňuje na záhonku zasetá semínka buď podporou, nebo útlumem jejich růstu…

* Do našeho žití vnesla kultura a náboženství mnoho omylů, lží a polopravd. Takovou chybou je i popírání reinkarnací. Ony totiž podmiňují růst vibrací našeho vědomí (a vědomí utváří náš život). Ještě před tímto zrozením jsme v duši obdrželi informační rámec cílů, které máme v tomto životě naplnit. (Podoba s CD či s gramofonovou deskou). Rámec je daný, ale jeho interpretace je určena stavem a rozvojem vědomí každé osobnosti (jsme singulární). Vložený rámec představuje organizaci („seřazení průběhu“) našeho života. Opačný vliv má entropie.

* Entropieneurčitost je trvalý vliv, který kvalitu seřazení (organizace) narušuje. Právě naše aktivity, kultivující jak vědomí, tak i tělo, jsou významné pro nápravu rušivých vlivů entropie. Na počátku této kultivace je však vědomé myšlení, slovo. V podstatě jde o náš (posmívaný) „hovor“ se sebou samým. Ten naše kulturou deformovaná 3D mysl jen obtížně chápe, proto je vhodnější „nepitvat to a přijmout“. Naše kultivační aktivity mají větší účinek, jsou-li pravidelné a ne nahodilé (vždyť tak cvičíme i svaly). Udržování formy i obsahu po delší dobu vede osobnost k růstu. Kulturní bloky nás „přemlouvají“, „abychom neblbli a užívali si“… Právě ony však jsou tou zmíněnou kulturní entropií.  

*Entropii čelíme mnoha způsoby, které by však v proměnnosti měly obsahovat také základní stabilitu forem, obsahu i víry v řád. Vycházejme při tom z hmoty těla. Přes zmíněné kulturní zábrany najděme a užívejme jednoduchá, nenásilná cvičení pohybového ústrojí těla a naplňujme je vnitřním hovorem se strukturami - až po buňky. „Říkáme si“ svoje prožitky. Rozvíjíme libosti i bolístky „hovorem“ -  toto přijmeme a tam to odsuneme. S „entropickými schválnostmi“ se vypořádejme nevšímavostí. Odsuňme je. Cvičení je velkou příležitostí ke sjednocování (koherenci) myšlení a cítění (co cítím, to si v myšlenkách sděluji- říkám). Svým vlastním postupem se učme uplatňovat cvičení jako nástroj. „Říkejme si“ o tom, co a jak vnímáme. Stvořitel - bůh je v nás. My sami - jako ON - hovoříme s částmi těla i s vědomím…

* Vnímáme při tom někdy odlesk „dotyku se Stvořitelem?“ Projede námi při tom někdy „vlna citu“ jako kratičký záblesk? Zachováme si ten prožitek „mudrou“ (ukážeme na semináři). Umožní nám kdykoliv jeho rychlé vybavení.

* Dílčí bolesti a indispozice mívají původ v přechodném vlivu proměn těla i vědomí (buněčná obnova), i ve změnách počasí a podobných vlivech. Řešíme je průběžným, neobřadným „kvantovacím hovorem“ během dne (to je jeho další význam): „Zdravím, duchu, požaduji kontakt. Přijímám bolest kloubu a požaduji jeho uvedení do stavu rovnováhy.“ To kdykoliv v průběhu denních činností.

*„Zásadnější poruchy“ zdraví těla i mysli řešme denní kvantovou meditací: Ptejme se ale – „není to NAD mým vnímáním? Nemám právě těmito potížemi projít? Nenaruším žádostí o nápravu řád dějů“? Kvantová meditace (jak ji uskutečňujeme na seminářích) je zcela individuální aplikace soustředěné mysli. Rámec této formy známe ze seminářů, ale její obsah a „kroky“ si raději v bodech napišme, abychom i při proměnnosti to základní dodržovali opakovaně po několik „sezení“. Ani intelektuální velikáni by neměli spoléhat jen na paměť, ta papírová je stabilnější…  Výsledek je podle kvantové fyziky pravděpodobný, ne jistý. Doporučujeme meditovat v průběhu vhodné ásány (=„zůstati seděti“) např. v „japonské šavásáně“, účinky se násobí.  „POTĚŠ jednu BUŇKU – A POTĚŠÍŠ VŠECHNY!“

Trpělivost při odfukování vlivů entropie přejí  

Jana a Vladimír (použito na semináři 14.1.23)